Yeni Rakı ve Gerçek Muhabbetin Kitabını yazmak ..

Bir rakıseverim. Alkolü severim ama sıfat seçebilsem rakıseveri seçerdim. Bir blog yazarı olmak, bir rakısever için doğal sonuçlar üretiyor. Rakı fotoğrafları çekiyorsunuz, rakı yazıları yazıyorsunuz.  Süt içmiyoruzki süt içmenin nimetlerini yazalım :)

2010 yılında Friendfeed üzerinde Ercüment BÜYÜKŞENER ‘in  bir yorumu üzerinden farkettim. Rakı konulu blog yazıları aranıyordu. Her zamanki kıllığımla ben ısmarlama yazı yazmam demiştim.  Daha sonra Yakup Abi ile yazışa yazışa barıştık.

Yakup abi

Yakup abi

Bende eski yazılarımdan birisi katıldım. Yazıyı buradan okuyabilirsiniz  :  Sakızlı rakı dersleri 

Yeni Rakı  konulu bir kampanya idi. Yazılarımızı bir blogda topladılar, sonrada kitap yaptılar. Yetmiyormuş gibi bir gece, katılan blog yazarlarını topladılar yediler-içirdiler.  Ben proje teslimatı nedeniyle geceye gidemedim. Hemen aradılar, adresimi aldılar ve kocaman bir paket gönderdiler.

Yeni Rakı, Muhabbetin Kitabı

Yeni Rakı, Muhabbetin Kitabı

Fotoğrafları ekledim. Paketin içinde birde rakı vardı.  Mart ayınin ilk haftası …  O rakı o akşam  bitti, dışarıda devam ettik.  Olaylar oldu, wing-chun işe yaradı.   O gece haybeye nezaretde bitti.  Ertesi gün çıktım.  Elimde gitmedi, Ercüment Büyükşener ‘e gecikmiş teşekkür ediyorum.

Geçenlerde Zarakol ekibinden bir e-posta geldi.

TEŞEKKÜRLER SEVGİLİ BLOGGER ARKADAŞLARIMIZ;
Zarakol Dijital ekibi olarak, “Yeni Rakı” için sosyal medya platformlarında uyguladığımız “Gerçek Muhabbetin Kitabı” projesiyle, iletişim alanındaki dünyanın en prestijli değerlendirmelerinden biri olan SABRE Ödülleri’nde birincilik ödülünü kazandık.
İletişim sektörünün analiz ve ölçümleme konusundaki saygın kurumu Holmes Group tarafından düzenlenen SABRE (Superior Achievement in Branding and Reputation) Ödülleri için, Avrupa, Ortadoğu ve Afrika ülkelerini kapsayan EMEA bölgesinden her yıl iki bine yakın proje başvuruyor.
Zarakol İletişim Hizmetleri A.Ş. bünyesinde, sosyal mecrada izleme, kurumsal ve ürün markalarının yönetimi ile proje geliştirme hizmeti vermek amacıyla 2009 yılında kurulan Zarakol Dijital, geçen yıl Yeni Rakı için “Gerçek Muhabbetin Kitabı” adlı projeyi gerçekleştirdi. Digital Age Konferansı’nda “Yılın En Başarılı 10 Dijital Hikayesi” arasında yer alan projemiz, Effie Ödülleri’nin “360 Derece Pazarlama” kategorisinde birinci seçildi. Aynı projeyle, 2010 DPID Ödülleri’nde de sosyal medya kategorisinde birincilik ödülüne layık görüldü.
Bize gurur veren tüm bu ödüller de, siz değerli arkadaşlarımızın payının çok büyük olduğunu biliyoruz. Projemize gösterdiğiniz ilgi ve karşılıklı olarak yakaladığımız sinerji, bizi ödüle taşıyan en büyük itici güç oldu.

Sabre Ödülü, Yeni Rakı ve Zarakol

Sabre Ödülü, Yeni Rakı ve Zarakol

Verdiğiniz değerli katkılar nedeniyle teşekkürlerimizi sunar, işbirliğimizin artarak sürmesini dileriz.
Saygılarımızla;
Zarakol Dijital

Yazı yazmaya, fotoğraf çekmeye alıştık.  Yayınlayanlarda oluyor sağolsunlar. Bunada alıştık.  Böyle büyük bir ödülün içerisinde bulunmamıştım. Bunada alışmak istiyorum :)

Teşekkürler Yeni Rakı, Teşekkürler Zarakol ve Ercüment Büyükşener

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s