Baykal, Kılıçdaroğlu : Kaset vesilesiyle demokrasiye geçiş yapmak

Demokrasi ve seçkinlerin egilimleri

Türkiye demokrasisi darbeler mağdurudur. Sivillesecektir. Sivilleşmek zorundadır.  İktidar halka geçecektir. Seksen darbesinden itibaren her hükümet sivilleşme adımları atmıştır ve sivilleşme sürecektir. Sevelim, sevmeyelim : AK parti iktidarıda sivilleşmeye katkı yapmaktadır.   Seksenden itibaren her hükümet kendi gücünce anayasada, yasalarda sivilleşme adımları atmıştır.

İnsan hakları evrenseldir, kutsaldır. Yaşamak nasıl bir hak ise, savunma hakkı nasıl vazgeçilmez bir hak ise , özel hayatın dokunulmazlığıda temel bir hakdır. Bir demokraside, seçilmis bir milletvekili, bir parti lideri ve hatta bir  ana muhalefet liderinin yatak odası üzerinden yayın yapiliyor. Bu yayinlar servis ediliyor. internetde yayinlanıyor ve üzerinden yorumlar yapılıyor. Bunun üzerinden siyaset yapılması ayıptır. Yaşananlar bir korku iktidarina gidiştir, faşizmin taktikleridir.  Bu bağlamda Deniz Baykal’ ın hukuki mücadelesini destekliyorum. Hukuk mücadelesinde Baykal’ın yanındayim.

Yaşananlar faşizmin ayaksesleridir. Korku toplumu yaratılması girişimleridir. Hukuk, siyaset yerine karanlik tezgahları koyma girişimidir.

Baykal,  CHP ‘den istifa etmistir.  Baykal özellikle son dönemde tespitleri ile dogru analiz yaptığını göstermistir. İstifasıda CHP için doğru karardır.  Baykal, tüm birikimine ve yetkinliğine rağmen  siyasi olarak  başarısızdır. Başarısızdır. CHP ‘i mahalleden çıkartmış, elitist bir politbüronun kontrolüne bırakmıştır. CHP bir kitle partisi olmazsa yasayamaz ve küçülmeye devam eder. CHP ‘nin değişime, değişimin gücüne gereksinimi vardir. Bu ortamda Kemal Kiliçdaroglu aday olarak degisimi yönetmeye aday olmustur. Kılıçdaroglu veya başkası farketmez, emanetçi olmayan her adayı destekliyorum. CHP politbüro tarzı yönetim tarzını bırakmalı ve tam demokrasiyi önce partide yasamalıdır.


CHP bir kitle partisidir, bir sol partidir. Baykal’in veya bir liderin partisi değildir. Üzerine sinen ağır perdeyi kaldırmalidır. Çözüm demokrasidir.

Türkiye zor günler geçirmektedir. Küresel gelişmeler zor günlerin süreceğini göstermektedir. Bu süreçde CHP önemlidir. Bu süreçde yasayan bir CHP gereklidir. CHP ‘de değişim baslamalı ve sürmelidir.

“Tam bagimsiz Türkiye”  demokrasi ile gelecektir. Türkiye demokrasiye alışmalıdır. Siyasi partiler demokratik yönetilmelidir.

CHP ‘deki değişimi ve değişimi temsil eden Kemal Kılıçdaroglu ‘nu destekliyorum.

Reklamlar

One response to “Baykal, Kılıçdaroğlu : Kaset vesilesiyle demokrasiye geçiş yapmak

  1. Geri bildirim: Kolaydır rakı sofrasında “halklar kardeştir ” demek … | özgür mutfak

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s