Mekan : GitarCafe, Sahnede : Ayşe Tütüncü

Sigara içilemese de ben gidiyorum. Ayşe Tütüncü ‘ü dinlemek için değer …


28 Kasım 2008 Cuma-21.00
Ayşe Tütüncü Trio
Ayşe Tütüncü (piyano), Yahya Dai (soprano ve tenor saksofon), Oğuz Büyükberber (si b ve bas klarnet)

Mekan hakkında
Gitarcafe Kasım programına eşlik eden yeni mutfağıyla müdavimlerini karşılamaya hazır. Sezonu “3 Kıtadan Yansımalar: Peru, Vietnam, Namibia-Bostwana-Zambia” başlıklı ilginç bir dia gösterimiyle açıyoruz. Karıncalar Seyahat Acentası’nın düzenlediği geceye giriş ücretsiz.

İlk konserimizde, Banu Akın’ı, sözleri ve besteleri kendisine ait şarkılarını seslendirdiği grubuyla Gitarcafe’de ilk kez ağırlayacağız. Sanatçının “kulaklara şenlik-gönüllere şifa” Beyaz Müzik adlı projesi, içinde kırmızıdan hüzün rengine, cazdan Türk müziğine, alternatif tınılara çeşitli renkleri kucaklıyor. Farklı projeleriyle bizlere konuk olan Ayşe Tütüncü, bu kez Yahya Dai ve Oğuz Büyükberber’den oluşan üçlüsüyle aramızda. New Jersey’li caz ustası Donovan Mixon ise ülkemizin önde gelen caz müzisyenlerinden Önder Focan ile sahnemizde olacak. Donovan Mixon, ayrıca, bu aydan başlayarak her ay vermeyi planladığı bu konserlerin öncesinde 1 saatlik ücretsiz bir atölye çalışması düzenliyor. Enstrümanlarıyla Türk müziği ve caz renkleri dokuyan Cenk Erdoğan-Sinan Cem Eroğlu ikilisi, İsrailli perküsyon ustası Yinon Muallem ve basçı Cemil Tatlıpınar ile Gitarcafe’de buluşuyor. İkinci kez ağırladığımız Islak Köpek, alanında önemli isimleri bir araya getiren bir diğer proje. Müziklerinde temel olarak belli bir tarz ya da disipline bağlı kalmayan grup, Avrupa’da ve Türkiye’de birçok performans ve proje gerçekleştirdi. Sen ve Ben Şarkıları’nda yıllardır birlikte müzik yapan dört eski arkadaş, çelişkiler ve insan ilişkileri hakkında söyleyeceklerini, kendi topraklarından çok da uzaklaşmadan, biraz latin ve caz hissiyatıyla harmanlayıp sunuyorlar. Modern Arjantin Tangosu’nun yaratıcısı Piazzolla’nın eserlerini 2007’den bu yana başarıyla yorumlayan Piazzolla Project, geceyi tango ve şarap rengine boyayacak. Geçtiğimiz sezonun son konserinde seyirciyi fetheden Laterna, Ege’nin iki kıyısından geniş bir tür yelpazesinde ezgiler sunacak. Gürcü müziğinin güçlü grubu Kafdağı Topluluğu her zaman olduğu gibi bu yıl da sık sık aramızda olacak. Görünen o ki, giderek daha büyük bir kitleye ulaşan Teneke Trampet’i bu yıl Gitarcafe’ye sığdırmakta zorlanacağız.

Atölyelerimiz, amatör sanatçılara açık Sahne Sizin etkinliklerimiz bu sezon da sürüyor. Gitarcafe, bütün etkinliklerini küçük bir mekanda gerçekleştirdiği için rezervasyon yaptırmak gerekiyor ve konser sırasında salonda sigara içilmiyor.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s