Ayşe Tütüncü konseri CRR’de

Ayşe Tütüncü konseri CRR’de
19 Ocak 2008

Caz ve çağdaş müziğin kesiştiği alanda Türkiye’deki en önemli bestecilerden olan piyanist Ayşe Tütüncü kendi adını taşıyan Piyano Perküsyon Grubu ile 28 Ocak Pazartesi akşamı Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda bir konser verecek.

Konserde Ayşe Tütüncü’ye vurmalılarda Saruhan Erim, Serdar Gönenç, Timuçin Gürer ve davulda Cengiz Baysal eşlik edecek. Grup bu konserinde her iki nefesli enstrümancısı ile birden sahneye çıkacak.

Repertuarının bir bölümünde Ayşe Tütüncü Üçlüsü’nün Panayır albümünden parçalara da yer verecek olan grup konserinde saksofonlarda Yahya Dai ve klarnetlerde Oğuz Büyükberber ile beraberce Çeşitlemeler albümünden daha yeni bestelere kadar uzanacak.

Caz müziğinde kendine has bir noktada duran Ayşe Tütüncü’nün konserinde geniş ve eğlenceli bir repertuar dinleyenleri bekleyecek. Tütüncü, yeni albümünden bazı şarkıları da dinleyenlerin beğenisine sunarak yakında yayımlanacak olan yeni albümü için de nabız tutacak.

Ayşe Tütüncü, 2006’da çıkarttığı ‘Panayır’ isimli albümle dünya caz müziği yazarlarından büyük övgüler almıştı. Bu albümle The Guardian, Sunday Times, All About Jazz gibi yerlerde çıkan kritiklerde Tütüncü’nün dünya caz müziği kulvarında önemli bir yerde durduğu tescillenmiş oldu. Başta Londra olmak üzere pek çok uluslararası caz festivalinde Türkiye’yi temsil eden sanatçımız yine EMI Blue Note’dan çıkacak olan yeni albümünün çalışmalarına devam ediyor.

http://www.aysetutuncu.com

Ayşe Tütüncü – piyano
Yahya Dai – soprano ve tenor saksofon
Oğuz Büyükberber – Bb-klarnet ve bas klarnet
Saruhan Erim – perküsyon, vokal
Serdar Gönenç – perküsyon
Timuçin Gürer – perküsyon, vokal
Cengiz Baysal – davul

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s