Reiki ‘nin bazı kullanım alanları

Mekan Temizliği

Reiki’yi bulunduğunuz odaları (enerji bakımından) temizlemekte kullanabilirsiniz. Uygulama yapmadan önce; çalışacağınız odayı, yolculukta ya da bir otel odasında sizden önce kalanların enerjisini temizlemek için, kalabalık davetlerden sonra salonunuzu temizlemek için kullanabilirsiniz. İkinci aşama eğitimi aldıysanız bu uygulamayı birinci sembol ile güçlendirebilir ve bulunduğunuz mekanda uyumlu enerjiyi sağlarsınız.

Objeler

Reiki’yi, her gün kullandığınız eşyalarınıza uygulayabilirsiniz. Atmaya kıyamadığınız, çalışmayan aletlerinizi tamir etmek için Reiki uygulamayı deneyebilirsiniz. Arızalı makineler, akü sorunlu arabalar, açılmayan kapı kilitleri, sıkışmış kavanoz kapakları üzerinde Reiki uygulaması yapmayı deneyin. Çok hoş sonuçlarla karşılaşacaksınız.

Yiyecek ve İçecekler

Yiyeceklerinizin besin değerini ve bereketini arttırmak için Reiki uygulayabilirsiniz. Yemek yaparken Reiki kanalınız açık olursa; yemeklerinizde ayrı bir lezzet olduğunu görürsünüz. Evinizin dışında yemek yediğiniz yerlerde, önünüzdeki yemeğinize birkaç dakika Reiki uygularsanız olası yağ değişikliği ya da katkı maddeleri gibi sorunlarla fazla sıkıntınız kalmayacaktır. Reiki, yemeğinizi toksinlerden arıtarak size yardımcı olacaktır.

Koruma Alanı Yaratmak

Günlük hayatın içinde birinci sembolü kullanarak dış enerjilerin negatif etkilerine karşı korunabileceğiniz bir alan yaratabilirsiniz. Kendinizi baskı altında hissettiğinizde, kalabalık odalarda, toplantılarda, toplu olaylarda, ulaşım araçları içinde, birinci sembolü kullanarak yaratacağınız koruma alanı, sizi çok rahatlatacaktır. Bir başkasına yapacağınız uygulamadan önce kendi üstünüze çizerek kullanacağınız birinci sembol, sizi koruma alanına alarak konuya odaklanmanızı ve farkındalığınızı güçlendirecektir.

Meditasyon

Reiki kanalınızı kullanarak mükemmel bir meditasyon uygulama haline geçebilirsiniz. Reiki, bir derinlik sağlar ve sizi bu derinliğin içine çeker. Farkındalığınız artacağı için kendi kaynağınızla bağlantı kurar ve bütüne olan bağınızı daha kolay hissedersiniz. Birinci sembolle güçlendireceğiniz enerjiniz duygularınızı, düşüncelerinizi ve kendinizi tanımanızı sağlar. Böylece, meditasyon çalışmanızda kendi içinize dönmeniz kolaylaşır.

Metnin aslı Sevgili Gülüm OMAY’ın “Reiki-Evrensel Yaşam Enerjisi” adlı kitabından alınmıştır.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s