Van gölü canavarı mevsimi açıldı …

Bugünlerde geleneksel “Van gölü canavarı” haberleri başlıyor. Turistik katkılarından tam yararlanamasak da, izlemek yararlı ….

http://www.aksam.com.tr/haberprn.asp?a=70794,3

Van Gölü Canavarı yine sahnede

TATVAN-Van seferini yapan Orhan Atliman isimli feribotun kaptan ve personeli, “Van Gölü Canavarı’nı’’ gördüklerini iddia ettiler. Feribotun ikinci kaptanı Necdet Acar da, “Güvertede oturuyorduk. Küçük bir tekne olduğunu düşündük, sonra bize doğru gelmeye başlayınca Van Gölü Canavarı olduğunu anladık. Çok büyük bir balinaya benzeyen yaratık her suya batıp çıktığında bir tekne kadar dalga oluşturuyordu. Gördüklerimden sonra Van Gölü Canavarı’nın yaşadığına inandım” derken, geminin üçüncü kaptanı Maşallah Baldır da “Suya girip çıkan yaratığın sırtı siyah, karnı da beyazdı’’ diye konuştu.

http://www.milliyet.com.tr/2007/03/14/son/sontur40.asp

Van Gölü’nde canavar timi

Özcan ÇİRİŞ/BİTLİS, (DHA)

BİTLİS’in Tatvan İlçesi Belediye Başkanı M. Emin Peker, Tatvan- Van seferini yapan feribotun kaptanının Van Gölü canavarını gördünü iddia etmesi üzerine harekete geçti. Belediye Başkanı Peker, Van Gölü canavarının bulunması için bir ekip oluşturduğunu ve gölün 24 saat izleneceğini söyledi. Peker, “Yapacağımız araştırmalar sonucunda, bunun bir hayal olmadığını hem ülke hem de dünya kamuoyu görecek” dedi.


Tatvan- Van seferini yapan feribotun kaptanı Orhan Atliman ile personeli önceki gün Zin Burnu mevkiinde seyir halindeyken Van Gölü canavarını gördüklerini iddia etmişti. Bunun üzerine Tatvan Belediye Başkanı M.Emin Peker, Van Gölü canavarının varlığını ıspatlamak için bir ekip oluşturdu. Ekip Van Gölü kenarında kamera ve dürbünlerle 24 saat nöbet tutacak. Belediye Başkanı Peker, Van Gölü canavarını yörede onlarca vatandaşın gördüğünü ve bunun için gerekli araştırmayı yapmaya karar verdiklerini belirtti. Başkan Peker şöyle devam etti:


“Belediye olarak Van Gölü canavarınının varlığını ıspatlamak ve kamuoyuyla paylaşmak için bir ekip oluşturduk. Bu ekibimiz göl kenarında ellerindeki kamerayla 24 saat nöbet tutacak. Ayrıca bilim adamlarını Van Gölü’nün araştırılması için Tatvan’a davet edeceğiz. Bazı yazarlar köşelerinde Van Gölü canavarı ile ilgili haberlerin turizmi geliştirmek amacıyla kullanıldığını ifade ediyorlar. Bu kesinlikle yanlış bir yaklaşım. İlçemiz zaten bir turizm cenneti. Bizim bu tür haberlerle turist çekme gibi bir niyetimiz olamaz. Tatvan’ın doğal güzelliğini Ahlat’ın tarihi yapısını bu tür haberlerle duyurmaya kimse ihtiyaç duymaz. Biz vatandaşların gölde yaşayan büyük bir canlı gördüğünü, bunun araştırılması gerektiğini belirtiyoruz. Ekiplerimiz 24 saat nöbet tutacak. Van Gölü canavarının var olduğunu ispatlayacağız.”

http://www.jurnalturk.com/detay.gur?@=342364

Van’da canavar sezonu açıldı

Yaklaşık 10 yıldır bir görünüp bir kaybolan Van Gölü Canavarı yine sahnede. İnsanlar yine canavar avında

Bitlis’in Tatvan İlçesi’nden Van’a gelen ‘Orhan Atliman’ adlı vapurun kaptan ve personelinin “Canavarı gördük” demesiyle, zabıtalardan oluşturulan 10 kişilik ‘Canavar arama timi’ göreve başladı.

Alo canavar hattı!
Geçen yıl da canavar avına çıkan ama eli boş dönen tim, dün sabahın erken saatlerinde silahlar, dürbün ve kameraları alıp Tatvan Feribot İşletmeleri’nden şehir hatları vapuruyla Van Gölü’ne açıldı.

Canavarın görüldüğü iddia edilen Zin Burnu Mevkii’ne giden ekip, 2 saat boyunca bölgeyi didik didik dürbünler ve kameralarla inceledi. Sudaki en küçük bir kıpırdanmayı bile kaydeden canavar timi, araştırmanın ardından nöbeti, kıyıda sürdürdü. Belediye Başkan Yardımcısı Ferit Kiler, şartların uygun olması halinde ekibin gece gündüz Van Gölü üzerinde araştırmalarını sürdüreceğini, ayrıca görenlerin ihbar etmesi için de ‘canavar hattı’ kurduklarını söyledi.

CANAVAR TİMİ 24 SAAT GÖREVDE
Tatvan’daki zabıtalardan oluşan 10 kişilik ‘Canavar arama timi’ silah, dürbün ve eğer canavar karşılarına çıkarsa görüntüleyebilmek için kameraları aldığı gibi Van Gölü’ne açıldı.

Haber: Özcan ÇİRİŞ


Reklamlar

2 responses to “Van gölü canavarı mevsimi açıldı …

  1. size güveniyarum bulacagınızdan eminim inşallah yaklarsınız o p…i

  2. size güveniyarum bulacagınızdan eminim inşallah yaklarsınız o

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s